Strona główna > Aktualności > XII Konferencja Choroby Serca i Naczyń on-line

06.12.2020

XII Konferencja Choroby Serca i Naczyń on-line

Tegoroczna XII konferencja czasopisma Choroby Serca i Naczyń odbyła się on-line w daniach 3-5 grudnia 2020. Tematyka przedstawiona podczas spotkania jest przydatna dla lekarzy internistów, kardiologów, hipertensjologów oraz lekarzy rodzinnych pragnących poszerzyć i zaktualizować swoją wiedzę, a co ważne wykłady są wciąż dostępne na stronie internetowej wydarzenia. Klub 30 patronował sesji: „Vulnerable plaques and vulnerable patients” – czas na nowe definicje i ocenę ryzyka sercowo-naczyniowego, której przewodniczyli: K. Narkiewicz i M. Jaguszewski. Poruszono następującą tematykę:

1. Kontinuum patologii układu sercowo-naczyniowego - od dysfunkcji śródbłonka do zgonu (Marcin Hellmann, Gdańsk)
  2. Sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga – nowoczesne metody obrazowania inwazyjnego zmieniają strategię postępowania z pacjentem wysokiego ryzyka sercowo-naczyniowego (Miłosz Jaguszewski, Gdańsk)
  3. Nowoczesne technologie stentowe a wyniki leczenia choroby wieńcowej w erze badania ISCHEMIA (Maciej Wybraniec, Katowice)
  4. Od kardiologii inwazyjnej do prewencji wtórnej – The Big Picture (Daniel Śliż, Warszawa)