Strona główna > Aktualności > 86. Wiosenna Konferencja PTK oraz Jubileuszowa XV Konferencja „Kardiologii Polskiej”.

25.03.2023

W dniach 17-18. marca 2023 r. odbyła się 86. Wiosenna Konferencja PTK oraz Jubileuszowa XV Konferencja „Kardiologii Polskiej”. W trakcie konferencji Klub 30. miał aż dwie dedykowane sesje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem Uczestników:

WARSZTATY STATYSTYCZNE POD PATRONATEM KLUBU 30 PTK I KARDIOLOGII POLSKIEJ.
Przewodniczący: Marek Gierlotka (Opole), Piotr Szymański (Warszawa), Aneta Undas (Kraków)
1. Odds ratio czy hazard ratio – czyli podstawy statystyki. Jak czytać rozdział Statistical methods w artykułach naukowych? Maciej Wybraniec (Katowice), Wojciech Wanha (Katowice)
2. Najczęstsze błędy statystyczne w artykułach zgłaszanych do Kardiologii Polskiej. Maciej Polak (Kraków)
3. Odpowiedzi na pytania zgłoszone przez Uczestników warsztatów (także zgłoszone wcześniej mailowo). Przewodniczący sesji i Wykładowcy.

NA STYKU WYTYCZNYCH – DYLEMATY MŁODEGO KARDIOLOGA
Przewodniczący: Marek Gierlotka (Opole), Miłosz Jaguszewski (Gdańsk), Agnieszka Kapłon- Cieślicka (Warszawa)

Przypadek 1: Poszukiwanie przyczyny nadciśnienia płucnego u pacjenta z niewydolnością serca z zachowaną frakcją wyrzutową i niedomykalnością mitralną- czy na pewno nadciśnienie pozawłośniczkowe? Aleksandra Gąsecka (Warszawa)
• Czy przyczyną PH mogła być HFpEF? Wojciech Kosmala (Wrocław)